Шалке излезе втори в Германия, Обаси герой (видео)

Отборът на Шалке победи Херта с 2:0 у дома в двубой от 28-ия кръг на Бундеслигата и временно зае второто място във временното класиране. Тимът от Гелзенкирхен събра 54 точки, с две повече от Борусия (Дортмунд), който играе с Щутгарт в събота и може да си върне позицията, която дава право на участие в Шампионската лига без квалификации.

Головете за четвъртата победа от пет мача за "кралскосините" отбелязаха Чинеду Обаси (16) и капитанът Клаас Ян Хунтелаар. Първото полувреме предложи равностойна игра, като и двата тима имаха своите шансове да отбележат, но единствено домакините успяха да се възползват.

Всичко се реши в началото на второто полувреме, когато Обаси изведе Хунтелаар на стрелкова позиция и холандецът не сгреши за 2:0. В края на второто полувреме гостите стигнаха до гол, но той беше отменен заради съмнително нарушение в нападение. Загубата не е  фатална за берлинчани, които заемат стабилна позиция в средата на таблицата.