Уест Хам стигна до победа след три поредни загуби (видео)

Лондонският Уест Хам записа важна победа в битката за оцеляване срещу един от конкурентите от долната половина на таблицата Хъл Сити. Възпитаниците на Сам Алърдайс победиха с 2:1 на своя "Болейн Граунд", благодарение на автогол на Джеймс Честър в 58-ата минута. Преди това Марк Нобъл бе открил резултата от дузпа в 26-ата минута, след като Алън Макгрегър събори в наказателното поле Мохамед Диаме и бе изгонен с директен червен картон.

С 10 души гостите от Хъл Сити изравниха малко след началото на втората част. Никица Йелавич възстанови равенството, след като топката се отклони щастливо в тялото му и изненада Адриан дел Кастийо. Само десетина минути по-късно обаче Джеймс Честър заби топката в собствената си врата след остро центриране на Ги Демел в наказателното поле пред Стийв Харпър.

Победата изкачи "чуковете" над днешния им съперник в подреждането и те вече са на 11-а позиция с 34 точки в своя актив. Хъл Сити пък е 13-и с 33.