Уест Хам закова Съндърланд на дъното (видео)

Уест Хам победи с 2:1 като гост Съндърланд в среща от 32-ия кръг на Премиър лийг и направи много трудна задачата на домакините да оцелеят в английския елит.
Герой за "чуковете" беше английският национал Андрю Керъл, който се отчете с гол и асистенция.
Лондончани събраха 37 т. и се намират на комфортното 11-о място, докато Съндърланд е предпоследен с 25. На дъното е Фулъм с 24.
Двубоят на "Стейдиъм ъф Лайт" започна отлично за гостите. Още в 9-ата минута "чуковете" стигнаха до гол члез Керъл, който засече с глава центриране в наказателното поле. В 50-ата минута Керъл свали топката на Мохамед Диаме, който удвои аванса на гостите. В 65-ата минута Съндърланд намали, след като Адам Джонсън беше изведен добре в наказателното поле на гостите. До края на мача домакините имаха надмощие, но нямаха късмет и не успяха да изравнят и да прибавят скъпоценна точка към скромния си актив.