Сампдория взе своето като гост на Сасуоло (видео)

Отборът на Сампдория победи Сасуоло с 2:1 в гостуването си от 30-ия кръг на Серия "А". "Моряците" показаха по-съсредоточена игра пред гола и с точни удари на Никола Сансоне в 1-ата и Стефано Окака в 66-ата минута измъкнаха трите точки. За домакините пък точен бе Алесандро Лонги в 16-ата минута.

Срещата започна повече от добре за Сампдория и още в 1-ата минута Биркир Бярнасон изевде Сансоне пред наказателното поле, където той финтира двама защитници с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата за 0:1. Сасуоло обаче успя да реагира и в 16-ата минута Симоне Дзадза центрира в наказателното поле, където Лонги изпревари прекия си пазач и заби топката в мрежата за 1:1.

През втората част обаче гостите отново издебнаха своя шанс и в 66-ата минута Едер изведе Окака, а той с прекрасен прехвърлящ удар не остави шансове на вратаря за крайното 1:2. В заключителните минути пък Самп трябваше да играе с човек по-малко след като Реджини бе изгонен за втори жълт картон.

Така Сампдория събра актив от 40 точки и се изкачи до 9-ото място в класирането. Сасуоло пък продължава да се намира в зоната на изпадащите на предпоследното 19-то място с 21 точки в актива си.