Киево се разправи с Болоня (видео)

Отборът на Киево разгроми с 3:0 като домакин Болоня в мач от междинния 30-и кръг на италианската Серия "А". "Летящите магаренца" поведоха с 1:0 в резултата още в 7-ата минута с гол от дузпа на Алберто Палоски. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Гиорги Гарикс срещу Матео Рубин. В заключителните минути веронци реализираха още две попадения. В 78-ата минута юношата на Милан Палоски направи резултата 2:0 с втория си гол в мача. Вратарят на гостите Джанлука Курчи първоначално спаси удара с глава на Палоски след центриране от фаул, но при добавката нападателят изпрати топката в мрежата. Минута преди края Лука Ригони направи победата на Киево класическа, след като получи пас от Дарио Дайнели, пое топката на гърди, обърна се и с хубав изстрел не остави шансове на Курчи.

В класирането Киево се намира на 16-о място с 27 точки - на 3 над зоната на изпадащите. Болоня е на 17-а позиция с 26 точки.