Нов кошмар за Реал Мадрид, "белите" се свлякоха трети (видео)

Отборът на Реал Мадрид понесе нов тежък удар върху шампионските си амбиции след поражение с 1:2 при гостуването си на Севиля в среща от междинния 30-и кръг на Ла Лига. Така в рамките на четири дни (б.р. загубата от Барселона) "лос бланкос" изпуснаха шест точки и от убедителен лидер в класирането се смъкнаха на третата позиция - на три точки от Атлетико Мадрид и на две от Барселона. Кристиано Роналдо вкара в 14-ата минута, но две попадения на Карлос Бака (18 и 73) попариха мадридистите.

Асиер Ияраменди заел мястото на наказания Анхел ди Мария, а Рафаел Варан уплътни отбраната вместо Серхио Рамос. "Бялото" нападение беше оформено от Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Унай Емери разчиташе на 4-2-3-1 с централен нападател Карлос Бака и офанзивно трио Хосе Антонио Рейес, Иван Ракитич и Марко Марин.

Първата интересна ситуация беше пред вратата на Диего Лопес. Във втората минута Иван Ракитич изпълни фаул, Висенте Ибора докосна и Федерико Фасио връхлетя, изпреварвайки Ияраменди. В третата Бейл получи пространство, напредна и шутира мощно от 20 метра, но над гредата. В седмата Бензема подаде към Модрич, който шутира към гредата на Бето, но португалецът успя да избие в корнер. В 11-ата Кристиано и Даниел Карвахал разиграха добре отдясно, топката беше извадена за Бензема, но ниският изстрел от десет метра беше отклонен от Бето.

Минута по-късно Бензема беше оставен непокрит, но опитът му с глава не намери целта. В 14-ата Кристиано Роналдо съумя да реализира от пряк свободен удар не и без помощта на рикошет. Топката се отклони от ръката на Иван Ракитич и излъга вратаря - 0:1. Отговорът дойде бързо и адекватно. В 18-ата минута Чаби Алонсо загуби топката и Рейес пусна прекрасно голово подаване към Карлос Бака, който се отскубна между двама и насочи покрай излезлия Диего Лопес - 1:1.

В 22-ата Кристиано получи шанс да изпълни фаул от 27 метра: стреля силно и прецизно, но Бето се намеси точно. В 23-ата португалецът беше държан здраво от Ракитич в наказателното поле при центриране от фаул. Съдията обаче видя опасна игра на Бейл при висока топка и му извади жълт картон. В 25-ата Бака и Рейес излъгаха защитата на "белите", облечени днес в синьо, с няколко паса помежду си пред наказателното поле, а завършекът беше шут на крилото покрай лявата греда на вратаря.

В 29-ата Ияраменди опита далечен удар, но кълбото се оплете от външната страна на мрежата. В 39-ата CR7 получи неочаквана възможност да стреля от 19 метра, направи го със сила и точност, но Бето лъвски изби високия шут. В 43-ата Бейл беше изведен под ъгъл в наказателното поле, предпочете да стреля и сгреши. Половин минута по-късно Ияраменди много технично копна към Кристиано, той изпревари Бето и го прехвърли, топката се удари в близката греда и тръгна бавно по голлинията, но Николас Парехо притича и изчисти.

Втората част започна с опасен шут на Бака. Бившият играч на Брюж стреля остро над гредата от 20 метра. Постепенно "лос меренгес" притиснаха своя съперник. Домакините се върнаха доста назад, за да посрещат акциите на съперника. В 56-ата Марсело Виейра получи отляво в наказателното, но пасът му беше пресечен. Подобно нещо се случи десет минути о-късно. Тогава бразилският бек отново беше оставен сам, но сбърка паса към дузпата.

В 67-ата Карло Анчелоти извади Ияраменди и пусна по-офанзивния Иско. В 73-ата "бяло-червените" се възползваха от една от редките си контри. Иван Ракитич прехвърли елегантно Пепе и пусна голово подаване към Бака, който намери пролука между краката на Диего Лопес, а испанският страж игра с топката, но нямаше късмет и тя попадна в мрежата му - 2:1 за севилци. Минута по-късно Кристиано шутира, но Бето отново беше на висота. В 78-ата андалуският тим имаше страхотни опции при бърза атака, но Стефан Мбия предпочете далечен изстрел и изкара топката над гредата.

В последните минута Анчелоти хвърли още сили в нападение с включването на Алваро Мората. Бейл и Марсело стреляха неточно в опит да изравнят. Бразилецът беше по-близо с изстрел от пеналта до близката греда в 87-а минута. В 89-ата Ракитич шутира от 23 метра, но Лопес внимаваше.

В крайна сметка град Севиля отново се оказа кошмарен за "лос бланкос", които през миналия сезон паднаха и от Севиля, и от Бетис в сърцето на Андалусия. Момчетата на Карлето за първи път през сезона допуснаха две поредни загуби и вече имат общо четири в шампионатния си актив. Тимът на Емери пък възобнови амбициите си за Шампионската лига, като вече е на шест точки зад Атлетик Билбао.