Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Хофенхайм с обрат срещу Хановер (видео)

Тимът на Хофенхайм надигра с 3:1 у дома Хановер 96 в двубой от междинния 27-и кръг на германската Първа Бундеслига. Мачът започна отлично за гостите от Хановер, които поведоха с 1:0 в резултата с ранен гол на Леон Андреасен в 10-ата минута. Само три минути по-късно обаче Хофе изравни резултата с попадение на Еуген Полански. Шест минути след почивката Антони Модест даде аванс на домакините в резултата, а в последните секунди Себастиан Руди реализира третото попадение за Хофенхайм. Преди това, в 76-ата минута, директен червен картон получи Мануел Шмийдебах от Хановер и гостите доиграха срещата с 10 души.

Хофенхайм заема 10-а позиция в класирането с 35 точки, докато Хановер е 12-и с 29 и не може да се чувства сигурен за оставането си в германския елит.