Вилаш-Боаш дебютира с победа в Русия, вратар носи трите точки на Зенит (видео)

Андре Вилаш-Боаш дебютира с победа в руската Премиер Лига, след като Зенит надделя с 2:1 над Криля Советов в последния мач от 22-ия кръг на шампионата. Герой за питерци бе вратарят Юрий Лодигин, който през втората част спаси две дузпи, изпълнени от Луис Кабайеро. Головете за домакините реализира Хълк. Първо, още в петата минута, той бе точен от бялата точка, а в 52-ата минута вкара почти от аутлинията след груба грешка на стража на Криля Советов Сергей Веремко. Две минути след втория гол на бразилеца гостите намалиха чрез Ибрахим Цалагов. Впоследствие играчите на Криля Советов взеха инициативата и стигнаха до споменатите две дузпи, които бяха спасени от Лодигин.

Зенит започна много силно. В четвърта минута Кержаков нахлу в наказателното поле, а Таранов опита рисков шпагат, с който да изчисти. Бранителят наистина успя да чукне топката, но закачи и крака на своя съперник. Хълк бе безкомпромисен от бялата точка, пращайки топката под напречната греда. До почивката домакините продължиха да бъдат по активния тим, като те владееха топката в 73% от игровото време, но така и не съумяха да стигнат до втори гол. Това се случи в 52-ата минута, когато Хълк проби отдясно, след което от много малък ъгъл стреля, изненадвайки Веремко, който не успя да реагира добре и пусна топката да мине между ръцете му.

Самарци не се предадоха и бързо върнаха едно попадение след една продължителна атака, в края на която топката стигна до Цалагов, който стреля от около десетина метра, Лодигин се намеси, но не успя да спре топката. Само пет минути след това гостите стигнаха до дузпа, след като топката срещна ръката на Файзулин. Кабайеро обаче изпълни слабо и Лодигин спаси удара му, а след това се намеси решаващо и при добавката на Драгун. В 67-ата минута Кабайеро получи втори шанс, като този път изпълни по различен начин дузпата, но Лодигин отново излезе победител.

Зенит е на второ място - на три точки от лидера Локомотив (Москва). Криля Советов е 11-и с 24 пункта.