Гришо се бори с голямо сърце, но не успя да надвие Нишикори

Първата ракета на България Григор Димитров приключи участието си на силния турнир от сериите "Мастърс" в Маями, след като в третия кръг загуби с 6:7 (1), 5:7 от японеца Кей Нишикори. Българинът показа голямо сърце и дух за победа, но няколко грешки в решаващите моменти от срещата му изиграха лоша шега и той трябваше да се примири с поражението. Това е втора негова загуба срещу Нишикори във втория мач между двамата до момента.

Първият сет стартира равностойно като всеки от двамата тенисисти печелеше безпроблемно своите подавания до 3:3. Тогава Гришо показа леко колебание и първо губеше 0:30, а след това се стигна и до първа точка за пробив при 30:40, но българинът удържа и обърна нещата в своя полза за 4:3.

Последваха нови два гейма спечелени лесно от всеки от играчите, когато и Димитров успя да попритесни японеца при негов сервис, докаврайки нещата до 30:30, но с две прекрасни изпълнения Нишикори отново успя да спечели подаването си за 5:5.

В следващия гейм Гришо бе безгрешен за 6:5, а след това бългаинът успя да стигне и до първиата си точка за пробив, която се оказа и сетбол, но отново бомбеният сервис на Нишикори го остави в играта и сетът влезе в тайбрек - 6:6. Там обаче нещата се объркаха за Димитров, който стартира с двойна грешка, а малко по-късно направи и още една, докато съперникът му сервираше много добре и дръпна с 6:0, а накрая затвори и сета, допускайки само 1 точка за българина.

Вторият сет започна подобно на първия и всеки от тенисистите печелеше своето подаване. При резултат 1:1 пък Гришо демонстрира и голямото си сърце, като видя, че на едно от момичетата, които подават топките му става лошо и му помогна да излезе от корта.

В следващия гейм българинът показа и характер и от 0:40 доведе нещата до 40:40, но отново сервисът на Нишикори му помогна да се спаси от пробив и той дръпна с 2:1. Веднага след това пък Гришо се измъкна от трудна ситуация като първо губеше 0:30, а след това се стигна и до дюс, но Димитров го спечели - 2:2.
След това Нишикори спечели лесно своето подаване, докато Григор отново имаше трудности на свой сервис и отново се стигна до равенство 40:40, но отново българинът се измъкна за 3:3.

Последва нова размяна на сервис-геймове, но българинът имаше повече трудности при своите подавания, докато японецът стоеше по-уверено на корта и доведе нещата до 6:5 в своя полза. Тогава следващият гейм тръгна повече от добре за Димитров, който поведе с 40:0 и вече виждаше как отново ще се стигне до тaйбрек. Изведнъж обаче се случи някакъв неочакван срив и българинът загуби пет поредни точки и допусна пълен обрат в гейма, който отиде на сметката на японеца, а така Нишикори спечели и мача със 7:5 във втория сет.

Така Димитров приключва участието си в турнира, докато Нишикори продължава напред, където го очаква среща с победителя от двубоя между Андреас Сепи и Давид Ферер.