Спартак (Плевен) излъга Гигант в края

В мач без никакви футболни достойнства плевенския Спартак измъкна 1:0 като гост на Гигант (Белене) в среща от 19-ия кръг на Северозападна В група. Попадението за крайния успех реализира Мариян Симеонов. В 80-ата минута защитникът засече центриране от фаул и преодоля беленския вратар Ивайло Лазаров. Още в началото на двубоя съперниците се вкопчиха в здрава битка, но далече от двамата вратари. Двата отбора дадоха по една жертва. Първо в 10-ата минута Велизар Кунов от Гигант напусна с контузия. Половин час преди края на срещата беленски футболист ритна в главата вратарят на Спартак Васил Тодоров. Той напусна терена с травма на скулата. В 81-ата минута играчът на Гигант Светослав Младенов тръгна да търси обяснение от главния съдия Георги Давидов и той му вдигна жълт картон. 6 минути по-късно този път Младенов влезе в пререкания с нападателя на Спартак Альоша Илиев. Реферът вдигна и на двамата жълти картони, а на Младенов, за който бе втори такъв показа и червен.