Севиля подчини Осасуна

Отборът на Севиля победи с 2:1 като гост Осасуна в среща от 29-ия кръг на Примера дивисион. Тимът от Андалусия си свърши работата още преди почивката. Хайро Самперио изведе Севиля напред в 27-ата минута,а в 45-ата Карлос Бака бе точен за 0:2 от дузпа. В последната минута резервата Хави Акуня реализира гол за Осасуна. Решението на главния рефер Алфонсо Алварес да посочи бялата точка беше бурно оспорвано от пейката на домакините, като вследствие на това старши треньорът на Осасуна Хави Гарсия беше отстранен.

След петата си поредна победа в Ла Лига Севиля заема пето място в класирането с 47 точки, докато Осасуна е на 16-а позиция с 29.