Локо (М) разби Урал и увеличи аванса си пред Зенит (видео)

Водачът в класирането на руската Премиер Лига Локомотив (Москва) не допусна изненада и победи като домакин с 2:0 Урал в мач от 22-ия кръг. В 13-ата минута Александър Самедов центрира и защитникът Александър Белозьоров отклони топката с глава в собствената си врата. Само минута по-късно резултатът стана 2:0. Даме Н'Дойе бе изпуснат от бранителите на гостите в наказателното поле на Урал и голаджията на "железничарите" не пропусна да реализира попадение. В 76-ата минута резервата Сергей Ткачов оформи класическата победа на Локомотив, наказвайки комична грешка в отбраната на гостите, а две минути преди края втори жълт, съответно червен картон получи антигероя за Урал в този мач Белозьоров.

С тази победа Локомотив увеличи аванса си на върха пред втория Зенит на 6 точки. Питерци са с 41, но и с мач по-малко. Урал е 14-и с 18 точки.