Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Майсторът Пирло изкова класирането на Юве на четвъртфинал (видео)

Майсторът на изпълнение на фаулове Андреа Пирло изкова победата на Ювентус с 1:0 в реванша с Фиорентина от 1/8-финала в Лига Европа и донесе класирането на тима си в следващата фаза на турнира. Ветеранът отбеляза единствения гол на "Артемио Франки" тази вечер в 71-ата минута с виртуозно изпълнение на пряк свободен удар и след равенството 1:1 в първия мач "бианконерите" продължават пътя си напред. Флорентинци пък завършиха мача с човек по-малко след като Гонсало Родригес бе изгонен за нарушението, от което падна попадението на Юве.

Срещата започна двуостро и първата възможност в мача бе създадена от домакините. Още в 3-ата минута Марио Гомес бе изведен в наказателното поле, но ударът му премина покрай вратата. Отговорът на Ювентус обаче бе бърз и в 7-ата минута Фернандо Йоренте получи чудесно центриране и стреля с глава, но и той не бе точен. В 12-ата минута последва нов шанс пред Гомес, който стреля от далечна дистанция в аут. В 22-ата минута пък Пол Погба получи в наказателното поле, но опитът му да стреля от близо бе блокиран, а останаха и съмнения за нарушение срещу французина.

В 27-ата минута Фиорентина стигна до нова сериозна голова възможност като Давид Писаро от далеч пробва рефлексите на Джанлуиджи Буфон, но вратарят показа класа и спаси. Веднага след това пък събитията се пренесоха пред другата врата и Карлос Тевес отправи далечен изстрел, но право в ръцете на вратаря Нето. В 32-ата минута Андреа Пирло получи шанс да стреля от фаул от далеч, но прати кълбото над напречната греда.

В 37-ата минута Тевес бе намерен в пеналта и стреля от воле, но не бе точен. Домакините обаче още в ответната атака създадоха добро положение като Йосип Иличич напредна необезпокояван до границата на наказателното поле, но ударът му бе много далеч от целта. Последното положение за първата част отново бе на сметката на Тевес, който пробва изненадващ шут от границата на пеналта и затрудни Нето, който обаче успя да укроти топката.

Второто полувреме започна с натиск на Фиорентина. В 52-ата минута Борха Валеро стреля опасно от фаул, но Буфон спаси. След това в 58-ата минута Хуан Куадрадо отправи бомбен удар от дистанция, но отново вратарят на Юве показа класа и опази вратата си.

Гостите обаче бързо се окопитиха и се хвърлиха в атака в търсене на жизненоважното попадение. Първо в 59-ата минута Видал получи чудесно центриране и от близо сазече с глава, но над вратата. След това в 64-ата минута Погба опита задна ножица, но без особен успех. В 66-ата минута шанс се откри пред Тевес, който стреял от границата на наказателното поле, но без да затрудни Нето.

По-добрата игра на Юве в крайна сметка даде резултат. В 71-ата минута Гонсало Родригес извърши груб фаул пред наказателното поле и бе изгонен от игра. Майсторът Пирло пък изпълни по прекрасен начин прекия свободен удар и не остави шансове на вратаря - 0:1.

Този гол още повече обърка играта на домакините, които можеха да допуснат ново попадение в 77-ата минута, когато Тевес стреля от близо с глава и само прекрасната намеса на Нето опази вратата на Фиорентина. В 83-ата минута пък Стефан Лихтщайнер нахлу в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, но отново Нето бе на мястото си. Малко по-късно пък Фиорентина имаше добра възможност след далечен шут на Алберто Акуилани, но право в ръцете на Буфон. В добавеното време пък Артуро Видал направи нов непростим пропуск, като не успя да се разпише с глава от близо.

В крайна сметка срещата завърши без повече голове и Ювентус стигна до толкова важния успех и продължава да мечтае за триумф в този турнир.

Фиорентина - Ювентус 0:1 (1:1)
0:1 Пирло (71)