Лудогорец не успя да промени историята, но заслужи адмирации и в Испания (видео)

Лудогорец загуби с 0:1 от Валенсия 1/8-финалната среща-реванш между двата отбора в Лига Европа и след общ резултат 0:4 приключи впечатляващото си участие във втория по сила европейски клубен турнир.

Единственото попадение реализира Пако Алкасер след час игра, а орлите съвсем спокойно можеха да стигнат до равенството, но сериозни пропуски на Безяк и Александров ги лишиха от точката.

С допуснатото поражение Лудогорец продължи лошата серия на българските отбори в Испания, които все още нямат победа като гост над клубове от тази страна в европейските клубни турнири.

Орлите, които бяха подкрепяни от над 2000 български запалянковци, започнаха вихрено срещата и имаха шанс да открият резултата още в третата минута, но Мисиджан стреля от фаул в стената.

В 27-та минута при бърза контраатака Мисиджан на два пъти опита да изведе Безяк сам срещу вратаря, но и при двата си опита сгреши. Само 120 секунди по-късно Фуего стреля с глава след центриране от корнер, но Стоянов без проблем спаси.

Най-интересното положение за първата част бе в края на полувремето. В даденото от рефера продължение Дани Парехо стреля от фаул, но за късмет на Лудогорец топката се отби в напречната греда и тупна пред голлинията, след което бе изчистена в корнер.

Второто полувреме започна с пропуск на испанците. Пако Алкасер бе изведен зад отбраната на Лудогорец, Владо Стоянов закъсня да излезе, но за негов късмет шутът на нападателя профуча над напречната греда.

В 51-та минута Моци предотврати сигурен гол с великолепен шпагат. Мичел получи пас зад гърба на Минев и опита центриране по земя към негов съотборник, намиращ се на празна врата, но Моци със сетни сили предотврати опасността.

Секунди по-късно при ответната атака Мисиджан се откъсна отляво и стреля от малък ъгъл, но Алвеш изби в корнер.

Преди тези две ситуации разградчани поискаха дузпа за игра с ръка на футболист на Валенсия, но гръцкият рефер Тасос Сидиропулос замълча.

В 59-та минута по-напористата игра на домакините през втората част даде резултат. Картабия центрира отляво и Пако Алкасер простреля с глава Владо Стоянов.

В 64-та минута Лудогорец можеше да изравни на два пъти, но пропуски на Безяк и Александров лишиха орлите от успех. Първо словенецът излезе очи в очи с Алвеш, но стражът на прилепите спаси, а при добавката Мишо Александров не уцели вратата.

Това не отчая българския шампион, който до края на срещата с риск да получи второ попадение изостри играта, но на свой ред създаде още едно сериозно положение пред противниковата врата. При него Мисиджан се озова непокрит на 5-6 метра пред голлинията на Валенсия, но вместо да стреля незабавно, реши да изчака и финтира противников бранител, което се оказа грешка.

Въпреки загубата, след края на срещата разградчани бяха изпратени с аплодисменти от над 2-те хиляди българи, дошли да ги подкрепят на стадион "Местайя".

ВАЛЕНСИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Алкасер 59