Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Първа победа за "новия" Рубин

Рубин победи с 3:1 Волга и записа първа победа от началото на декември. Дебютни голове за тима от Казан отбелязаха новите попълнения Марко Девич и Павел Могилевец, а едно попадение добави Дмитрий Торбинский. За гостите от Нижний Новгород точен беше Артур Саркисов в края на мача.

В класирането Рубин се изкачи на 9-о място с 27 точки, а Волга е на 12-а позиция с 18 пункта и се намира в серия от 4 поредни загуби.

Съставът на Ринат Билялетдинов стартира втория дял от сезона с разочароваща загуба от Анжи, но днес показа хубав футбол и още до почивката реши нещата в своя полза. Резултата откри в 12-ата минута Девич, който довкара топката, след като преди това Михаил Комаров бе спасил първия му изстрел. Малко преди гола другият нападател на казанци - Сердар Азмун, също имаше възможност да се разпише, но Комаров блокира шута му.

Минута преди края на полувремето перфектна комбинация на домакините завърши с второ попадение във вратата на Волга. Всичко започна от пробив и центриране на Гьокдениз Карадениз, Азмун с пета отклони към Девич, който веднага подаде на Торбинский и руският национал опъна мрежата.

През второто полувреме Рубин намали оборотите, но въпреки това стигна до няколко чисти положения. Най-изгодното от тях пропусна Роман Ерьоменко, който се озова сам срещу Комаров, но стреля право в тялото му. Ерьоменко се реваншира в 80-ата минута, когато центрира към Могилевец и той направи резултата класически. В ответната атака Артур Саркисов вкара гола на честта за Волга.

В следващия кръг Рубин гостува на Динамо (Москва), а Волга приема Том (Томск) на Живко Миланов.