Селта триумфира в динамичен мач във Валенсия (видео)

Отборът на Селта надигра с 1:0 Леванте в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион, играна на "Сиутат де Валенсия". Нолито се разписа победно в 19-ата минута. Двубоят беше изпъстрен с голови положения и предложи много емоции.

Още в началото домакините бяха близо до гола, но след удар с глава на Давид Барал топката мина над гредата. В 15-ата Нолито показа прекрасен демараж, озова се сам срещу Кейлър Навас, но не стреля близо до гредата в аут. В 19-ата юношата на Барселона успя да се разпише. Аугусто Фернандес напредна отдясно и центрира към Нолито, който връхлетя към топката - 0:1.

Две минути по-късно по подобен начин можеше да влезе втори гол за галиския тим. Момчетата на Луис Енрике играха много силно до полувремето и заслужено взеха аванс.

В 48-ата Андреас Иваншитц падна в наказателното поле, но нямаше дузпа. Валенсианци натиснаха здраво своя съперник в първия четвърт час на второто полувреме, като пречеха успешно на изнасянето на топката. В 62-ата домакините получиха дузпа на Джони срещу Виктор Касадесус. Бранителят на Селта може би трябваше да бъде изгонен.

Барал нацели напречната греда от бялата точка и огорчи своите. Само две минути по-късно нападателят на Леванте направи нов гаф, като почти от голлинията не можа да преодолее Йоел Родригес. До края на мача гостите от "Балаидос" изпуснаха да направят победата си по-изразителна, като Ореяна и резервата Сантиаго Мина не бяха докрай прецизни. В 78-ата пък удар на Нолито се отклони около сглобката. В крайна сметка точките заминаха за Виго след мач с близо 40 удара, три греди и пропусната дузпа.

Двата тима остават в средата на класирането и с нелоши шансове за битка за седмото място, даващо право на участие в Лига Европа.