Левски осем часа без гол в дербито

Отборът на Левски записва най-черната си серия във вечното дерби с ЦСКА на връх своята 100 годишнина. "Сините" записаха трета поредна загуба от три мача този сезон в “А” група, като до миналата седмица 27 години нямаха две поражения в една кампания от "армейците". Освен всичко това левскарите нямат гол вече 480 минути във вратата на ЦСКА. Миналият април Левски победи за последно "червените" в игрово време с гол на Жоао Силва в 90-ата минута с 2:1, като 11 месеца по-късно съдбата им го върна.

По-лошото за 26-кратните шампиони е, че те нямат гол в нито една от петте срещи през този срещу състава на Стойчо Младенов. Освен тези 450 минути “сините” не вкараха гол и в 30-те продължение в осминафиналния реванш за Купата, когато победиха след 18 дузпи със 7:6 след двете равенства 0:0 в редовното време.

Това е абсолютен антирекорд в дербито, след като Левски няма отбелязан гол цели осем часа във вратата на ЦСКА. Най-черната серия на левскарите без победа в дербито е от 1953 година до 1958 година, когато в 11 мача записват четири равенства и седем загуби.  Следващото последно рекордно шесто издание на дербито за един сезон е на 19-и април отново на “Васил Левски”.

ГАЛЕРИЯ 1 от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:0 - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ 2 РАДОСТ за ЦСКА и РАЗОЧАРОВАНИЕ за ЛЕВСКИ - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ 3 ФЕНОВЕТЕ на ЦСКА по време на ДЕРБИТО - ТУК!!!