ЦСКА в екстаз! "Червените" нокаутираха Левски в последната секунда (видео + галерии)

Доминацията на ЦСКА над Левски през този сезон продължава с пълна сила. "Червените" записаха трети пореден успех в "А" група над "сините" в тази кампания след гол на Пламен Крачунов в 92-ата минута с глава.

Така седмица след победата с 1:0 от последния кръг на редовния сезон "армейците" повториха същия успех в първия кръг на плейофите на "Васил Левски" пред около 12 000 зрители. 26-кратните шампиони на България пък записват своя анти-рекорд в мачовете с вечния съперник, като вече 480 минути нямат гол във вратата на тима, воден от Стойчо Младенов.

Попадението на Крачунов с глава след центриране от корнер прати в екстаз "червената" част от публиката на стадиона, която чакаше 27 години за два поредни успеха в един сезон над Левски, а сега в рамката на седем дни записа втори и общо трети в рамките на пет месеца.

Победата доближи ЦСКА на четири точки от Литекс и Лудогорец (54), но шампионите имат мач по-малко. Левски с деветата си загуба от 27 мача пък остана на десет от “червените”, които само преди три седмици бяха зад тях в класирането.

Хореографията преди първия сигнал на Сектор "Г" бе с огромно знаме с надпис "Армейци"
, какъвто е прякора на "червените".
Сектор "Б" пък отговори с хиляди знамена с цветовете на любимия отбор.
Голямата изненада при "червените" бе включването за първи път като титуляр на сърбина Иван Маркович.

Още в първите секунди на мача Горан Блажевич трябваше да спасява удар на Иван Стоянов, след като преди това му бе върната лошо топка от защитник.
В шестата минута невероятно спасяване на Стоян Колев прати топката в гредата, а не в мрежата. Капитанът на 26-кратните шампион днес Орлин Старокин стреля от 21 метра, но топката се отби в горната греда след спасяването на Колев, а при добавката Валери Божинов стреля в аут.

Удар на Емил Гъргоров в 12-ата минута от границата на наказателното поле мина на сантиметри до гредата на Блажевич. Няколко минути по-рано Божинов получи травма и бе принудително заменен от Димитър Макриев в 14-ата минута. След това Удар с глава на Крачунов бе спасен от Блажевич.

Страхотен пропуск направи Рафаел Бастос в 22-ата минута, когато изведен от Макриев сам срещу Колев пробва силен удар, който мина над горната греда.

Втората част започна по-добре за "червените", които чрез Гъргоров и Маркович пропуснаха чисти положения. Тялото на Димов спря първия, а вторият стреля в аут фронтално срещу вратата. Дъстли Мюлдер се контузи при опита да настигне откъсналия се Мартин Петров и бе заменен принудително от Пламен Крумов в 54-ата минтуа. Тони Силва пък замени Петров в 57-ата минута, а секунди след това Гуидо Ди Вани смени Маркович.

"Червените" започнаха да търсят все повече победата, като защитата на "сините" изпитваше трудности, а съотборниците им трудно организираха атаки. В 69-ата минута Станислав Ангелов замени получилия секунди по-рано жълт картон Кристовао Рамос. Последва меле в наказателното поле на Левски Чочев стреля и Блажевич изби. Слаб удар с глава на Макриев в ръцете на Колев и удар от фаул на Крумов минал покрай гредата бе отговорът на "сините".

Колев трябваше да избива удар от 23 метра на Кевин Брю в 80-ата минута, а секунди по-късно скамейката на ЦСКА скочи за отсъдена несъществуваща засада на Емил Гъргоров. Блажевич съобразително излезе и спря Силва в следващата атака.
В последните минути много по-свежите играчи в червено търсеха все повече победата, която дойде след изпълнение на два поредни ъглови удара в 92-ата минута. При първия Димов изби, но при втория Крачунов бе изпуснат недопустимо от Ларсен Туре и от три метра матира Блажевич взривявайки трибуните в Сектор “А” и “Г”.
Това бе сблъсък №134 за първенство между "черевни" и "сини". Левски продължава да има предимство в преките шампионатни двубои - 52 победи срещу 46 за ЦСКА и 36 равенства. Головата разлика е 189:182 за "сините". Тимът, воден от Антони Здравков не е вкарвал гол на вечния си враг вече в 5 поредни срещи, въпреки че по-рано през сезона "сините" елиминира "армейците" в турнира за Купата на България след дузпи.

Снимки: Марин Маринов и Емона Цончева, Sportal.bg