Ростов си отмъсти на Криля Советов (видео)

Отборът на Ростов постигна първа победа след подновяването на сезона в Премиер лигата на Русия. "Жълтите" си отмъстиха на Криля Советов за домакинската загуба през есента и се наложиха с 2:0 в Самара. Головете отбелязаха Канга Гелор и Виталий Дяков във всяко от полувремената.

Домакините се опитаха да упражнят натиск в първите минути, но им беше много трудно срещу наситената средна линия на ростовчани и чак в средата на полувремето зрителите на стадион "Металург" видяха напрегната ситуация пред една от двете врати. След мощен удар на Станислав Драгун от Криля Советов топката срещна гредата и след това се отби от гърба на Стипе Плетикоса, но гол не падна. В 35-ата минута Жано Ананидзе намери свободния Канга Гелор, който навлезе необезпокояван в наказателното поле и откри резултата.

Самарци трудно се съвзеха от изненадващия развой на двубоя, но в началото на втората част отново бяха по-активният отбор. Александър Циганков усили атаката с включването на втори нападател в лицето на Луис Кабайеро, който трябваше да помага на Сергей Корниленко. Гостите бяха прибрани в половината си, но в 69-ата минута стигнаха до корнер, след който удвоиха преднината си. Защитата на Криля Советов не се ориентира добре, Тимофей Калачов намери Дяков и той отблизо разстреля Сергей Веремко - 0:2.

В класирането Ростов е на 8-о място с 28 точки, а Криля Советов остана на 10-а позиция с 24 пункта.