Марица без проблеми на полуфинал след ново 3:0 над Спартак 1996

Волейболистките на Марица (Пловдив) се класираха без проблеми на полуфинал в женското първенство на НВЛ, след като би спокойно Спартак 1996 (Плевен) с 3:0 (25:6, 25:21, 25:11)* във втория мач от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер пред близо 200 зрители в залата на пловдивския университет "Паисий Хилендарски".

Така "жълто-сините" се класираха за полуфиналите, след като спечелиха плейофната си серия с 2-0 победи. Там Марица ще срещне настоящите шампионки от ЦСКА-Демакс, които пък отстраниха ЕПУ (Перник) също след 2-0 успеха. Първата среща по програма е следващия четвъртък (20 март) в Града под тепетата.

Волейболистките на Марица спечелиха първия гейм с убийственото 25:6, след което старши-треньорът на домакините Иван Петков даде шанс за изява и на по-младите си състезателки в отбора. Въпреки това, пловдичанки спечелиха спокойно следващите две части съответно с 25:21 и 25:11, а с това и мача с 3:0.

Най-полезна за Марица стана капитанката Диана Малинова с 10 точки (1 ас и 75% ефективност в атака), а Мария Данчева, Ана Радичева и Суквана Чаушева добавиха по 9 точки за победата. За тима на Спартак Юлия Бонева завърши с 9 точки.

Статистика: Владимир Каракашков (скаутмен на Марица)