БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Марица на крачка от полуфинал след 16 аса в Плевен

Марица (Пловдив) очаквано не срещна проблеми със своите домакини от Спартак 1996 (Плевен) и ги надигра с разгромното 3:0 (25:16, 25:16, 25:10)* след само 62 минути игра в първи четвъртфинален мач от плейофите на женската Национална волейболна лига.  Така момичетата на Иван Петков се нуждаят от още една победа в серията, за да се класират напред към полуфиналите.  Втората среща на маричанки от серията срещу Спартак е в петък, 14 март, от 17:00 б.в. пред своята публика в зала Пловдивски университет.

Пловдивският тим силно затрудни плевенчанки със своите начални удари, като отбеляза цели 16 аса в мача.  Най-много от тях – 5, бяха дело на капитанката Диана Малинова.  4 добави Мария Данчева.  Топреализатор на мача стана Силвана Чаушева с 12 точки за победителките.  Диана Малинова и Ана Радичева добавиха по 9.  Най-резултатна за Спартак с 10 точки бе Стела Горанова.