Шестмесечната мъка за ЦСКА приключи - възроден армейски тим изхвърли Литекс от тройката (видео + галерия)

Шестмесечната мъка за ЦСКА приключи! Днес червените биха с 3:1 Литекс в мач от 32-ия последен кръг на "А" група и така постигнаха първи успех през пролетния полусезон. Армейците поведоха с гол на Тончи Кукоч (34), а две минути след почивката Иван Маркович удвои. В 74-ата минута Бьорн Йонсен върна едно попадение, но само 60 секунди по-късно Борис Галчев оформи крайния резултат.

Успехът не промени класирането на ЦСКА и тимът финишира на петото място през сезон 2014/15, докато поражението изхвърли Литекс от призовата тройка и оранжевите приключват като четвърти.

Гостите от Ловеч започнаха по-добре срещата и в 5-ата минута организираха опасна атака, която завърши с шут на Иван Горанов, който Дивиш първоначално изпусна, но после догони топката и я улови.

ЦСКА - Литекс

Червените отговориха с добра атака отляво, където Маркович и Кукоч осъществиха отлично двойно подаване, но страничният рефер Атанас Бозев отсъди много спорна засада.

В 19-ата минута Перез стреля от 40 метра, а Дивиш без проблем спаси. Десет минути по-късно Литекс пропиля отлична възможност да открие резултата. Бьорн Йонсен отне топката от Александър Тунчев и се откъсна очи в очи с Дивиш, но вратарят се хвърли на шпагат извън наказателното поле и изби топката от краката на нападателя. Тя обаче попадна в Регула, който от 30 метра не успя да уцели празната врата, стреляйки над напречната греда.

Секунди по-късно Йонсен отново се справи с Тунчев и подаде към Регула, но вторият отново шутира над вратата.

Последва опасна атака на червените, която бе спряна с вдигнат флаг за засада на Кукоч, който в яда си изрита топката и видя жълтия цвят на картона. В 34-ата минута обаче хърватинът получи пас от Жуан Фелипе, финтира Перез, стреля с левия крък и великолепният му шут с външен фалц се спря в мрежата на Баривейра - 1:0 за ЦСКА. Именно при този резултат приклучи и първата част.

Две минути след почивката футболиистите на Любослав Пенев нанесоха втори удар. Маркович получи отличен извеждащ пас, напредна мощно леко отляво, Баривейра опита да го блокира, но сърбинът пусна топката под неговия плонж за 2:0.

Попадението хвърли в екстаз червените фенове, които с множество димки намалиха видимостта на терена и се наложи срещата да бъде прекратена за 2-3 минути.

В 53-ата минута ЦСКА вкара за трети път в мрежата на Литекс, но попадението на Галчев не бе зачетено поради засада. Първоначално реферът Никола Попов призна гола, но после прецени, че топката е била докосната от играч на армейците, който бе зад отбраната на ловчанлии, и го отмени.

В 74-ата минута Йонсен майсторски преодоля Тунчев и хладнокръвно реализира за 2:1 в долния десен ъгъл на Дивиш, но секунди по-късно червените отново върнаха своята преднина от два гола. Фелипе центрира отляво към Маркиньос, който стреля от 5-6 метра, Баривейра изби, но при добавката Галчев бе безпощаден - 3:1 за ЦСКА.

Така армейците спряха лошата си серия от 13 официални мача без победа и постигнаха първи успех в "А" гурпа след 13 декември 2014 година, когато те отново спечелиха с 3:1 домакинството си на Черно море.