Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Юве изпусна Верона, Лука Тони отказа Тевес от "Златната обувка" (видео)

Шампионът на Италия Ювентус завърши сезона с равенство 2:2 като гост на Верона. Единствената въпросителна днес беше колко гола ще вкара ветеранът Лука Тони от състава на домакините, който се бори за званието голмайстор на първенството. 38-годишният Тони се разписа веднъж и вече има 22 попадения преди утрешните мачове, като води с 2 гола пред Карлос Тевес от Юве, който в края на мача пропусна дузпа. Мауро Икарди от Интер има също 20 преди утрешната среща с Емполи.

Роберто Перейра откри резубтата в края на първото полувреме за гостите, оползотворявайки пас на Пол Погба. Три минути след началото на втората част Лука Тони изравни благодарение на асистенция на исландския ветеран Емил Халфредсон. Фернандо Йоренте отново даде преднина на гостите, а в 88-ата минута Тевес пропусна дузпа. Две минути след това веронци изравниха с попадение на Хуанито Гомес, а Симоне Пепе от Юве беше отстранен секунди преди последния съдийски сигнал.