Рангелов изгонен от съдията на финала на ШЛ, Михайлов със силен мач и контузия

Българските национали Николай Михайлов и Димитър Рангелов бяха титуляри за своите отбори в последния 34-и кръг на турската Суперлига. Михайлов пази за Мерсин, а тимът завърши 2:2 като домакин на Истанбул Башакшехир. Домакините поведоха с 2:0 благодарение на головете на бразилеца Велитон в 50-ата и на Октай Делибаба пет минути по-късно след пас на Велитон. Бившият футболист на Литекс Дока Мадурейра вкара във вратата на Михайлов в 79-ата, а крайното 2:2 оформи босненският нападател Един Вишча три минути преди края на срещата.

Българският страж изигра силен мач и спаси няколко опасни положения, но получи и травма. Той нарани млакия пръст на дясната си ръка и това го поставя под още по-голяма въпросителна за предстоящите мачове на националния отбор срещу Турция и Малта.

Мерсин завърши срещата с 10 души заради червен картон на Мурат Джейлан веднага след гола на Дока, а точката ги нарежда на 7-о място с 47. Истанбул Башакшехир (бивш Истанбул ББ) завърши 4-и с 59 точки и взима квота за Лига Европа.

Димитър Рангелов пък си извади червен картон в мача на Коняспор, който приключи 0:0 при гостуването Бурсаспор. Рангелов беше подкосен от Сердар Азиз, на което нарушение реагира бурно и беше отстранен от съдията Джунейт Чакър, който ще свири финала на Шампионската лига между Барселона и Ювентус. Азиз също напусна терена в същата минута, след като получи втори жълт картон за фаула си. Коняспор приключва на 8-о място през този сезон с 46 точки, а Бурсаспор е на 6-а позиция с 57.