Рангелов и компания не издържаха срещу новия лидер Галатасарай

Галатасарай надви трудно Коняспор с 1:0 и оглави класирането в турското първенство. Селчук Инан вкара скъпоценния гол в 84-ата минута. Българският национал Димитър Рангелов влезе като резерва за гостите в 77-ата минута, а в края на двубоя получи жълт картон.

Успехът позволи на Галатасарай да събере 67 точки - с три повече от досегашния водач Бешикташ, който още не е изиграл мача си от 30-ия кръг. на трета позиция е Фенербахче с 63 точки. Коняспор е в златната среда без шансове за евротурнирите, но и далеч от зоната на изпадащите.

В други мачове снощи Ешкишехирспор разгроми Касъмпаша с 4:1, а Кайзери Ерчийеспор изпусна аванс от два гола срещу Мерсин и мачът завърши 2:2. Николай Михайлов не игра за гостите.