Приятелско 0:0 прати Атлетико в групите на ШЛ и остави Гранада в Примера (видео)

Отборите на Гранада и Атлетико Мадрид очаквано завършиха наравно в последния кръг на Примера и постигнаха това, към което се стремят. Нулевото равенство бе достатъчно на "дюшекчиите", за да запазят третото си място в крайното класиране и да си осигурят директна квота за групите на Шампионската лига. В същото време този резултат помогна на Гранада да се спаси от изпадане. Тимът от "Лос Карменес" финишира сезона с 35 точки, колкото събраха и Депортиво Ла Коруня и Ейбар. Заради най-слабите си показатели обаче Ейбар, който единствен от застрашените спечели днес, в крайна сметка изпадна.

Предвид факта, че равенството устройваше и двата отбора, не бе изненада, че голови положения в мача на практика нямаше. Доказателство за липсата на каквото и да било желание на съперниците да стигнат до победата, е и това, че реферът Гонсалес Гонсалес не показа нито един жълт картон.

Заради контузии Диего Симеоне не можеше да разчита на Марио Манджукич и Фернандо Торес. Това наложи в предни позиции да си партнират Антоан Гризман и Раул Гарсия, който в последно време по-често оставаше на пейката.

Атаката на домакините от Гранада водеше Юсеф Ел-Араби, а по крилата дeйстваха Роберто Ибанес и Рубен Рочина.

Преди почивката срещата беше равностойна и никой от съперниците не предприемаше излишни рискове. В 19-ата минута гостите осъществиха първата си добра атака, но Гризман се притесни от настигащия го Алан Ниом и избърза с удара, пращайки топката в аут. Най-активен в състава на Гранада беше Франсиско Медина - Пити, но нито той, нито някой от съотборниците му успя да затрудни сериозно стража на Атлетико Ян Облак.

В 37-ата минута точно Пити се контузи и беше заменен от Фран Рико. Малко след това Рочина опита изненадващ изстрел, но топката премина встрани от целта.

Второто полувреме по нищо не се различаваше от първото, дори играта стана още по-скучна. Атаки към двете врати почти липсваха, а действията се водеха в средата на терена, където футболистите на двата тима спокойно комбинираха, без да са особено притеснявани от съперниците си.

До края на мача най-интересното, което се случи, беше топлото изпращане на Гилерме Сикейра от феновете на Гранада при смяната му. Левият бек на Атлетико е бивш футболист на тима от "Лос Карменес" и запалянковците показаха, че не са забравили добрите му изяви с червено-бялата фланелка.

След последния съдийски сигнал радостните привърженици на домакините нахлуха на терена, за да отпразнуват оставането на отбора в елита. Гранада спечели 10 точки в последните 4 мача и опроверга скептиците, които смятаха тима за сигурен изпадащ.