Хамбургер отново на бараж след 2:0 над Шалке (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ ще играе бараж за оставане в Бундеслигата, след като зае 16-ото място в крайното класиране. Ивица Олич (48) и Слободан Райкович (58) донесоха домакинска победа с 2:0 над Шалке 04, но успехът на Щутгарт в Падерборн остави тима на Бруно Лабадия в ожесточената борба. Точно преди година Шпорт Ферайн отново игра бараж и спаси кожата след два мача с Гройтер Фюрт. Хамбургер продължава да е единственият отбор, който е играл във всички сезони от създаването на Бундеслигата.

Срещата започна с два бързи корнера пред вратата на Рене Андлер, при които гостите не създадоха опасност. Във втората минута домакините изградиха остра контраакция, Люис Холтби се измъкна от засадата, но беше изпреварен от Ралф Феерман. В десетата Льорой Сане осъществи хубав рейд, а Марко Хьогер провали атаката със слаб и неточен удар.

Момчетата на Лабадия бяха по-настойчиви, но им липсваха идеи и динамика. В 30-ата минута резервата Артьомс Рудневс изпусна кристален шанс за гол. Холтби продължи към включилия се отдясно Хайко Вестерман, който центрира идеална ниска топка на дузпата. Непокритият нападател обаче стреля сковано, пращайки топката поне на метър в аут.

Осем по-късно Рудневс си извоюва стрелкова позиция на 21-ия метър, ала отново шутира безопасно за Феерман. В 42-ата минута отбраната на Шпорт Ферайн остави непокрит Клаас-Ян Хунтелаар, който от осем метра шутира от въздуха и не уцели вратата. На повторението добре се видя, че няма засада въпреки претенциите на вратаря.

В 48-ата минута познатият герой Ивица Олич откри резултата след разбъркване при корнер. Йоан Джуру игра по странен начин с топката, тя се озова в краката на хърватина и неостаряващият голаджия простреля Феерман с удар по диагонала - 1:0. Това попадение даде още енергия на Хамбургер, който продължи да атакува. Десет минути по-късно падна и втори гол във вратата на "миньорите". Холтби центрира от фал, а Слободан Райкович беше изпуснат и вкара с глава от пет метра - 2:0.

Оттук насетне всички в Хамбург се вълнуваха много сериозно от останалите мачове в Бундеслигата. В средата на полувремето Щутгарт обърна Падерборн и с този резултат задминаваше Шпорт Ферайн. В 79-ата минута Рудневс насочи ниска топка към вратата, но стражът се справи. В 82-ата Ерик-Максим Чупо-Мотинг получи необясним подарък от защитник на Хамбургер, извел го директно срещу Адлер. Вратарят на домакините обаче успя да избие в корнер. Минута по-късно "Имтех Арена" избухна в радост заради втория гол на Хановер 96, който на практика потопи Фрайбург. Мачът в Хамбург приключи без секунда продължение. Играчите останаха на терена в очакване на новини от другите стадиони. Фрайбург върна един гол в 93-ата минута в Долна Саксония и това изправи на нокти домакините. Минута по-късно и този двубой свърши и всичко стана ясно - Хамбургер отново ще играе на бараж,

Утре ще стане ясен и съперникът за баража. Мястото се оспорва от Кайзерслаутерн, Карлсруе и Дармщад.

Снимки: Getty Images/Guliver