Айнтрахт надви Байер (Л) в мач без значение (видео)

Тимът на Айнтрахт (Франкфурт) надви с 2:1 като домакин Байер (Леверкузен) в мач от последния 34-и кръг на германската Първа Бундеслига. Срещата бе без значение, тъй като "аспирините" от Леверкузен вече се бяха бетонирали на четвъртото място, докато Айнтрахт нямаше шансове за класиране в европейските клубни турнири, а в същото време бе далеч от зоната на изпадащите.

Още в 4-ата минута Харис Сеферович изведе домакините напред в резултата, но само 2 минути след това Карим Белараби изравни. В 8-ата минута Юлиан Бранд от Байер уцели греда и гостите не успяха да осъществят обрат. До победата се добраха домакините, след като в 39-ата минута защитникът Александър Мадлунг изпрати топката във вратата на Бернд Лено.

През втората част не бяха отбелязани голове и Леверкузен зае четвърто място в крайното класиране с 61 точки. Айнтрахт е девети в крайното подреждане с 43 точки.