Моу: В Примера ставаш шампион с 3-4 мача на сезон, Барселона и Реал трудно ще спечелят Премиър лийг

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо направи доста любопитно сравнение между Примера дивисион и Премиър лийг. В него португалецът сподели мнението, че испанските грандове печелят титлата с три-четири сериозни мача на сезон, тъй като останалите отбори са с много по-ниска класа. Специалния добави, че не е сигурно дали Барселона и Реал Мадрид биха спечелили Висшата лига.

"Бях в Испания, но там не изпитвах задоволство от играта. Причината за това е, че спечелих титлата с рекордните за Испания 100 точки и 121 гола. Ние обаче изиграхме едва три или четири мача за целия сезон. Загубих титлата с 92 точки, но и тогава имахме четири или пет сблъсъка за годината.

Усещаш напрежение, защото трябва да спечелиш всеки мач. Ако не го направиш, няма как да станеш шампион. Трябва да печелиш, да печелиш, да печелиш... Разликата между грандовете и останалите е огромна.

В другите страни можеш да печелиш мачове, докато си почиваш. В Испания и Италия спечелих много срещи, докато си почивах. Там можеш да си позволиш да мислиш за това какъв мач от евротурнирите ти предстои и да дадеш почивка на титулярите си.

През този сезон аз си позволих да дам почивка на няколко футболисти срещу Брадфорд и загубих. Това е английският футбол. Можеш да водиш с 2:0 и ако допуснеш един гол, знаеш, че трябва да преминеш през ада през последните няколко минути, защото можеш да завършиш 2:2 и да загубиш две точки.

Такава е реалността в Премиър лийг. Нямаш никакво време за почивка. Това не е така само заради броя на мачовете, а и заради това колко са напрегнати те. И това напрежение не е само физическо, но и психическо. Мисля, че разликата между Премиър лийг и Ла Лига е огромна. Дали Барселона или Реал Мадрид могат да спечелят Висшата лига? Може би да, може би не", заяви Моуриньо пред TalkSPORT.