Севиля диша във врата на Валенсия след обрат над Алмерия (видео)

Отборът на Севиля постигна важна победа с 2:1 в домакинството си на Алмерия от 37-ия кръг в Примера дивисион. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" направиха пълен обрат от 0:1, а героят в мача бе Висенте Ибора, който вкара и двете попадения за своя тим в 65-ата и 71-ата минута.

Отборът на Алмерия пръв откри резултата в 30-ата минута, когато Джонатан Зонго напредна отляво и подаде за непокрития Тиеви Бифума, който засече топката в опразнената врата за 0:1.

Севилци обаче показаха характер и обърнаха нещата в своя полза в средата на второто полувреме. В 65-ата минута Ибора от близо простреля вратата на съперника за 1:1, а в 71-ата минута получи чудесен пас от Яго Аспас и вкара втория си гол в мача за 2:1.

В 75-ата минута гостите останаха и с човек по-малко на терена, след като Анхел Трухийо си изкара директен червен картон. Това като че ли окончателно уби интригата в мача и за домакините прибавиха ценни три точки в актива си.

След тази победа Севиля събра актив от 73 точки и се приближи само на една зад Валенсия, като така запазва шанс в последния кръг да се пребори за четвъртото място и за участие в Шампионската лига. Алмерия пък е все по-застрашен от изпадане, като има 32 точки и се свлече до 19-ото място в класирането.