Марсилия остава в битката за ШЛ

Отборът на Олимпик Марсилия запази шансове за класиране за Шампионската лига през следващия сезон, след като разби с 4:0 като гост Лил в мач от 37-ия кръг на френското първенство. Така един мач преди края на шампионата Марсилия заема четвърта позиция в класирането и е на две точки от третото място, което дава право на участие в квалификациите на най-комерсиалния европейски клубен турнир. На тази позиция в момента е Монако на Димитър Бербатов.

ОМ си свърши работата днес още преди почивката, когато вече водеше с 2:0. Андре-Пиер Жиняк откри още в третата минута, а Род Фани удвои в 27-ата. След почивката Ромен Алесандрини и Андре Аю добавиха два нови гола и така оформиха крайното 4:0.

Марсилия е с 66 точки - колкото има и Сент Етиен. Монако е с 68. В последния кръг ОМ е домакин на Бастия, докато монегаските са гости на Лориен. "Зелените" пък са домакини на Гинган.

Бастия и Каен поделиха точките в мача помежду си, завършвайки 1:1. Двата тима си бяха осигурили оставането в елита преди двубоя и изиграха мач без напрежение. Слоан Приват откри за нормандците в началото на мача, но съвсем скоро Флойд Айте изравни за корсиканците.

При същия резултат завърши и приблизително същия сценарий се разви и мачът между Нант и Лориен. Гостите откриха в началото след автогол на Папи Джилободжи, но Йоан Одел скоро изравни.

Реймс победи с 1:0 Рен, благодарение на гол от дузпа на Гаетан Шарбоние. Попадението падна в средата на втората част, за да успокой домакините, че оставането в елита им е осигурено.