Големият Джерард се сбогува с "Анфийлд" при загуба на любимия му Ливърпул (видео и галерия)

Голямата фигура на Ливърпул - емблемата на клуба, капитанът Стивън Джерард, се сбогува с "Анфийлд" тази вечер. Това бе последният двубой на 34-годишния халф пред домашна публика, преди той да напусне през лятото, за да продължи кариерата си в САЩ. За съжаление, неговите съотборници не успяха да му подарят победа и Ливърпул отстъпи с 1:3 от бойкия тим на Кристъл Палас.

Това бе 709-ият мач на Стиви за Ливърпул, като той има и 185 гола за мърсисайдци. Джерард се сбогува с "Анфийлд"

"Анфийлд" посрещна своя герой със специална хореография, а играчите на Ливърпул и Кристъл Палас направиха шпалир пред Джерард при излизането на капитана на терена. Стиви Джи, който не криеше вълнението си, излезе заедно с трите си дъщери.

В първите минути и мениджърът на мърсисайдци Брендън Роджърс също получи подкрепа, след като над "Анфийлд" прелетя самолет с транспарант "Вярваме в Роджърс".

Иначе Адам Лалана изведе домакините напред в 26-ата минута, след като пресира Скот Дан, отне му топката и простреля Хенеси с мощен удар. В края на първата част Джейсън Пънчиън изпълни специалитета си - пряк свободен удар, след който изравни резултата. Симон Миньоле също не прецени добре ситуацията, а и Алберто Морено, който бе част от стената, се наведе в последния момент.

След почивката Айб и Коутиньо пропуснаха две добри възможности за домакините, а гостите претендираха за дузпа в 52-ата минута за нарушение на Шкъртел. Сигнал обаче не последва. Джерард се сбогува с "Анфийлд"

В 59-ата минута Заха, който се появи в игра само 22 секунди преди това, направи обрата пълен. Боласие развинти Ловрен по десния фланг, след което центрира към бившия играч на Манчестър Юнайтед, който бе в положение на засада, но тя остана немаркирана и той засече отблизо за 1:2.

В 65-ата минута Джерард бе близо до гола, но неговият удар по земя, който не бе силен, бе спасен от Хенеси. Веднага след това шут на Боласие срещна напречната греда.

Джерард постепенно бе изтеглен по-напред и заигра зад централния нападател Рики Ламбърт. Това не даде така чаканият от всички резултат и капитанът на мърсисайдци трябваше да преглътне загубата при сбогуването си с "Анфийлд".

В добавеното време Джон Мос даде несъществуваща дузпа за гостите за нарушение на Лукаш Лейва, което със сигурност бе извън наказателното поле. Миньоле първоначално изби удара на Глен Мъри от бялата точка, но след това нападателят сам направи добавка за крайното 1:3. Джерард се сбогува с "Анфийлд"
Ливърпул остава на пета позиция с точка аванс пред Тотнъм и две пред Саутхамптън. В последния кръг мърсисайдци гостуват на Стоук Сити.