Щутгарт прескочи Хамбургер, но всичко ще се реши след седмица (видео)

Щутгарт пребори Хамбургер ШФ с 2:1 у дома в директна битка за оцеляване в Първа Бундеслига, с което се измъкна от последното място. Преди последния кръг "швабите" вече са 16-и, което би ги пратило на бараж срещу третия във втория ешелон. "Шпортферайн" пък остава под чертата, но разликата между двата тима е само една точка, а застрашени са още три състава - Падерборн 07, Хановер 96 и Фрайбург, като всички те са се събрали в рамките на три пункта.

Следващата събота на Щутгарт предстои гостуване на Падерборн 07 в нов ключов сблъсък, докато Хамбургер ШФ приема Шалке 04. Също в директен мач на дъното Хановер 96 играе с Фрайбург.

Изненадващият голмайстор на "червените шорти" в последно време Гойко Качар се разписа и днес, давайки аванс за тима на Бруно Лабадия след само 12 минути игра на "Мерцедес Бенц Арена". Домакините обаче бяха по-стойностният състав и успяха да обърнат резултата още преди почивката, след като в 27-ата минута Кристиан Гентнер простреля Рене Адлер от упор, а в 36-ата минута Мартин Харник насочи в мрежата центриране в наказателното поле.

През второто полувреме играчите на Хууб Стевенс продължиха да доминират и пропуснаха да си гарантират спокойни финални минути след няколко пропуска. Веднъж и гредата им попречи след изстрел на Филип Костич в 83-ата минута.