Юве детронира Краля на Европа, без Ел Класико в Берлин (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид беше поставен на колене и екзекутиран от Ювентус в полуфиналите на Шампионската лига. След 2:1 в Торино, "Старата госпожа" игра много силно и в Мадрид и стигна до 1:1, а накрая можеше и да спечели. За домакините се разписа Кристиано Роналдо от дузпа в 23-ата минута. Това беше негово 77-о попадение в Шампионската лига, с което португалецът се изравни с Лионел Меси на върха. Мечтите на Реал да защити трофея обаче угаснаха в 57-ата минута, когато бившият им кадър Алваро Мората изравни, а резултатът се запази до края. Така на финала в Берлин на 6 юни вместо "Ел Класико", ще гледаме Барселона - Ювентус.

Двубоят започна при невероятна атмосфера на "Сантяго Бернабеу". И двата отбора заиграха открито. Още в първата минута Реал отправи удар към вратата на Ювентус. Марсело центрира, но Гарет Бейл не успя да нанесе хубав удар и топката прелетя над вратата. Гостите също твърде скоро погледнаха към вратата на Реал и успяха да се настанят в наказателното поле пред Касийяс, но всико бързо приключи. Реал отговори с пробив на Бензема. Последваха две положения пред вратата на домакините, но отново нищо сериозно. В 9-ата минута Кристиано Роналдо спечели пряк свободен удар близо до наказателното поле. Изпълнението на португалеца беше на високо ниво, но рикошет отклони топката над вратата на Буфон.

В 13-ата минута грешка на футболистите на Реал в средата на терена позволи на Артуро Видал да напредне и да отправи опасен удар, но Касийяс спаси.
В 16-ата минута Иско преодоля перфектно бранител на Ювентус в наказателното поле, но последвалият удар не беше точен. Последваха силни минути за Реал, а Гарет Бейл напомни защо за него бяха платени толкова много пари, след като отправи чудесен удар с левия крак, но Буфон се разтегна и спаси.
В 23-ата минута натискът на Реал даде резултат, след като реферът отсъди дузпа за нарушение на Джорджо Киелини срещу Хамес Родригес. С изпълнението се нагърби мегазвездата Кристиано Роналдо, който не сгреши и заличи преднината на Ювентус от първия мач.

В 28-ата минута Роналдо можеше да сложи точка на спора, след като беше изведен перфектно от Карим Бензема. Португалецът обаче реши да комбинира с Иско вместо да стреля и в крайна сметка атаката на Реал спря. В последвалият ъглов удар Бензема успя да насочи топката във вратата, но Буфон плонжира и спаси. Играчите на Ювентус нямаха намерение да се предадат. Много активен беше Алваро Мората, който атакуваше отвсякъде - отляво, отдясно и през центъра. Футболистите на Ювентус се настаниха трайно в половината на Реал и овладяха топката, но Реал се бранеше умело и държеше опасните нападатели далеч от вратата си.

В 38-ата минута Бензема успя да отправи хубав, но неточен удар от границата на наказателното поле, след като получи топката от Дани Карвахал.
В 40-ата минута и Роналдо пробва своя мерник. Той получи чудесен пас от Бейл и този път реши да действа самостоятелно като стреля в движение, но неточно. Последва удар и на Бензема, което предизвика гневни реакции на вратаря Буфон.

В края на полувремето Хамес Родригес получи жълт картон, след като падна в наказателното поле след съприкосновение с Артуро Видал. Реферът прецени, че колумбиецът е играл симулативно, въпреки че имаше контакт с тялото на Видал. В крайна сметка двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за "белия балет".

Ювентус излезе с мисълта за гол през втората част. В 50-ата минута свиреп шут на Маркизио мина встрани от вратата на Касийяс. Това оживи близо 4-те хиляди фена на торинци по трибуните. В 54-ата минута феновете на Реал изтръпнаха, след като Видал изведе Мората сам пред Касийяс след грешка на Марсело. Испанският нападател обаче се оказа в положение на засада.
В 57-ата минута обаче Мората беше на точното място и успя да изравни след разбъркване в наказателното поле на Реал (Мадрид).

В 62-ата минута Гарет Бейл се размина с гола, след като не успя да отправи точен удар отблизо. Четири минути по-късно и Хамес Родригес не успя да намери вратата на Ювентус след страхотен удар.
В 69-ата минута Касийяс спаси вратата на Реал от попадение след удар на Маркизио. Три минути по-късно Гарет Бейл направи пореден пропуск, след като успя да отправи точен удар с глава отблизо и си навлече освиркванията на трибуните. Влезлият като резерва Чичарито претендира за дузпа, но такава не беше отсъдена. Последва нов пропуск на Бейл с глава. Реал създаде още куп положения пред вратата на гостите, но беше далеч от гола. В 80-ата минута след взаимодействие с Бейл Кроос отправи анемичен удар, който не затрудни Буфон.

Пет минути преди края Пол Погба се откъсна сам дълбоко в половината на Реал, но беше повален с хокеен прийом от Серхио Рамос. Младият французин можеше да реши всичко в мача, но Касийяс спаси удара му. Малко след това Погба беше заменен, а до края отчаяният натиск на Реал не доведе до нищо позитивно и така "Старата госпожа" заслужи своя осми финал в престижната надпревара. За последно Ювентус игра в тази фаза преди 12 години,когато отново изхвърли Реал, който и тогава беше носител на трофея.

Реал Мадрид - Ювентус 1:1 (2:3 от двата мача)
1:0 - Роналдо (23-дузпа)
1:1 - Мората (57)

РЕАЛ МАДРИД: Касийяс, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Иско, Кроос, Хамес, Бейл, Бензема, Роналдо

ЮВЕНТУС: Буфон, Лихтщайнер, Бонучи, Киелини, Евра, Пирло, Погба, Маркизио, Видал, Мората, Тевес

Стадион: "Сантиаго Бернабеу", Мадрид
Съдия: Йонас Ериксон (Швеция)
Начало: 21:45 часа