Германия продължава да мачка и среща Испания

Един от фаворитите за титлата на Евро 2015 - Германия, разгроми с 4:0 Чехия и стана първият и единствен тим до този момент с три победи в груповата фаза на турнира. Бундестимът надигра категорично чехите на стадион "Берое" в последен мач от груба "В" и с актив от 9 точки, без допуснат гол и голова разлика 7:0, продължава напред.

Капитанът на тима и бранител на Борусия (Дортмунд) Феликс Паслак направи отличен мач и вкара два гола. Той откри головата сметка в 10-ата минута на срещата. Чешкият вратар Филип Труска, който замени наказания Мартин Йедличка, спаси дузпа в 13-ата минута на Салих Йозджан. Въпреки това до почивката резултатът стана 3:0, след като друг от защитниците Ердинч Каракаш удвои в 33-ата минута, а отново Паслак гарантира успеха в продължението на първата част. Гьоркем Саалам от Бохум в 53-ата минута оформи крайния резултат.

Така Чехия отпадна от турнира като трети в група "В" с актив от три точки, докато момчетата на Кристиан Вюк излизат в битка за полуфиналите срещу Испания в петък.