Марсилия не се предава - "Велодром" ликува след луд обрат срещу Бербо и компания (видео)

Интригата около третото място във френското първенство, което дава право на участие в Шампионската лига, беше съхранена. В дербито на 36-ия кръг Олимпик Марсилия обърна Монако с 2:1 и съкрати изоставането си от монегаските само на две точки. С шанс да се добере до третата позиция е и Сент Етиен, който отстъпва на ОМ само по голова разлика.

Димитър Бербатов беше резерва за гостите и се появи в игра в последните 5 минути. Малко след неговото влизане на терена Ромен Алесандрини отбеляза втория гол за Марсилия и донесе огромна радост на "Велодром".

Монако имаше късмета да поведе още в 40-ата секунда с хубаво попадение на Жоао Моутиньо, а до почивката Антони Мартиал на няколко пъти пропусна да вкара втори гол във вратата на Стив Манданда. Гредата също спаси домакините след шут на Бернардо Силва в 45-ата минута.

След почивката ролите се размениха. Монако продължи да пропилява изгодни възможности и в края на мача футболистите на Леонардо Жардим бяха наказани. В 79-ата минута след кратко разбъркване Алесандрини центрира за Андре Аю и той с глава изравни. После при контра двама срещу един Алесандрини даде прекалено силен пас към Флориан Товен. Халфът обаче се реваншира в 87-ата минута, когато Димитри Пайе го намери в наказателното поле и той с прецизен удар донесе победата на марсилци.

В оставащите два кръга Монако приема Метц, и гостува на Лориен. Програмата на ОМ е по-трудна - визита на Лил и домакинство на Бастия. Сент Етиен пък има мачове срещу Евиан и Гинган.