Сент Етиен размаза Ница и се надява на ШЛ

Отборът на Сент Етиен разби с 5:0 Ница в мач от 36-ия кръг на Лига 1. По този начин "зелените" продължават борбата си за класиране в Шампионската лига, след като отборът на Кристоф Галтие е само на две точки от третия Монако. Тимът на Димитър Бербатов обаче е с мач по-малко, след като по-късно днес играе с Олимпик Марсилия.

Автори на попаденията днес бяха петима различни футболисти - Лоик Перен и Жереми Клеман преди почивката и Мевлют Ердинч, Макс-Ален Градел и Кевин Моне-Паке през втората част. Гостите от Ница изиграха поредния си слаб мач в последния месец и трябва да бъдат доволни, че все още имат комфортен аванс от зоната на изпадащите.

Сент Етиен за момента е на четвърта позиция с 63 точки и все още се надява на класиране в най-комерсиалния европейски клубен турнир. Ница е с 42 на 15-о място - на пет точки от изпадането.