Монако взе аванс в битката за третото място

Без Димитър Бербатов в състава си отборът на Монако постигна победа с 2:0 над изпадналия Метц в последния си домакински мач за сезона от програмата на 37-ия кръг на Лига 1. Победата беше много важна за монегаските в битката за място, даващо право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Монако събра 68 точки и върви трети, докато четвъртият - Олимпик (Марсилия) има с две по-малко. В последния кръг Монако гостува на Лориен и едва ли ще допусне изненада.

Домакините започнаха много напрегнато срещата, а новината, че тимът от Марсилия е повел още в третата минута при гостуването си на Лил, допълнително скова играчите на Леонардо Жардим. Постепенно домакините се отърсиха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на гостите и за малко да бъдат наказани в 21-ата минута, когато няколко сантиметра точност не достигнаха на удара на Фалкон. В 39-ата минута Метц създаде нова изключителна опасност пред вратата на Даниел Субашич.

Домакините имаха страхотен късмет да открият резултата в последната минута на полувремето, когато португалецът Бернардо Силва излъга стража на гостите и успокои напрежението на "Луи II". През втората част Монако просто довърши започнатото и с късен гол на резервата Валер Жермен стигна до ценния успех в битката за третото място.