Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Отново Иличич измъкна Виола

Полуфиналистът в Лига Европа Фиорентина спечели с 3:2 дербито на Тоскана при гостуването си на Емполи и се изкачи на пето място. Отново герой за "виолетовите" бе Йосип Иличич, който втори пореден мач вкарва два гола и носи втора поредна победа на тима воден от Винченцо Монтела. Словенецът бе точен в четвъртата минута, но правещият страхотен сезон Рикардо Сапонара изравни в 28-ата минута с петия си гол от седем мача пред собствена публика тази пролет. Домакините спокойни от гарантираното си място в елита и догодина изпуснаха доста положения за пълен обрат. Точно когато се очакваше да падне нов гол във вратата на Нето, такъв падна в другата врата. Негов автор бе резервата Мохамед Салах, който навърза двама бранители в 58-ата минута и майсторски прати топката в далечния ъгъл на Луиджи Сепе.

Сапонара пропусна да изравни и Иличич в 69-ата минута даде по-сериозен аванс на тима си. Последваха няколко положения, а в 77-ата минута с първото си докосване резервата Леван Микедлидзе намали. До края на срещата Нето спаси и срещата завърши с победа за Фиорентина."Виолетовите" имат среща-реванш със Севиля за място във финала, но след 0:3 в Испания шансовете на "Артемио Франки" не са големи. Фиорентина има 55 точки, а Емполи с 41 точки остана на 13-о място.