Шоу в историческо дерби на Верона

Много драматичен сблъсък изиграха отборите на Киево и Верона в дербито на града от 35-ия кръг на Серия "А". Пред около 25 000 зрители на "Бентегоди" двата тима записаха историческо равенство 2:2, което е първо в дербито в мач от италианския елит. Нападателите днес свършиха своята работа, след като Алберто Палоски (9) и Серджо Пелесиер (40-дузпа) бяха точни за символичния домакин, а Лука Тони отново бе на висота и вкара своя 19-и гол в първенството. Между тях автогол на Мариан Иско (19) бе възстановил равенството за 1:1. Въпреки ранния час двата тима започнаха много мотивирани и на високи обороти, като на почивката бяха изпратени с аплодисменти след 2:2.

Героят от дербито през есента Палоски, който вкара девет минути преди края за 1:0 в първия мач, днес бе точен в деветата минута със своя девети гол в първенството. Иско прати топката в собствената си мрежа за 1:1 при опит да избие топката след центриране от фаул. Последваха много силни минути на Верона. След ново центриране на Емил Халфредсон в 26-ата минута Тони от въздуха прати топката в мрежата. Голът е негов 19-и, като изостава само на едно попадение от Карлос Тевес в класацията на стрелците.

Играчите на  Андреа Мандорлини пропуснаха да вкарат трети гол на два пъти и в 39-ата минута получиха гол. Това се случи от дузпа, която бе отсъдена от Никола Рицоли в неговия мач №200 за нарушение срещу Пелесиер. Ветеранът взе топката от Палоски и сам изпълни 11-метровия удар, като с помощта на гредата топката спря в мрежата за 2:2, а попадението бе под №6 за легендата на "летящите магаренца". Само 30 секунди по-късно Бошко Янкович нахлу отдясно и центрира, а Тони отново бе най-бърз и стреля от два метра, но за негово нещастие топката се отби в горната греда на Киево.

Втората част играчите на Роландо Маран бяха по-добри, но пропуснаха да вкарат трети гол и срещата за първи път в Серия "А" завърши без победител. Киево остана с предимство 3:2 победи в дербито.
В 51-ата минута тифозите на Верона изригнаха, празнувайки 30 години от титлата през 1985 година, която ще бъде отпразнувана в града на 12 май (б. а. - именно на 12 май в 51-ата минута през 1985 г. срещу Аталанта Верона изравнява за крайното 1:1 и печели титлата).

Киево остана с 42 точки, а Тони и компания с 41 и доиграват първенството спокойно, след като си гарантираха оставане в Серия "А" още преди няколко седмици.