Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1 /почивка/

Клоп почти сътвори чудото (видео)

Тимът на Борусия (Дортмунд) се завърна към победите, след като се справи у дома на “Сигнал Идуна Парк” с гостуващия Херта (Берлин) с 2:0. “Старата госпожа” не оказа почти никаква съпротива на селекцията на Юрген Клоп, чийто възпитаници вече са на две точки от зона “Европа”, като дишат във врата на един от големите си врагове - Шалке 04. След като Вердер (Бремен) изгуби точки срещу Хановер 96, вестфалци вече са седми в класирането, което пак би ги пратило в евротурнирите, ако задържат позицията си. Това ще е възможно, ако Борусия загуби от Волфсбург във финала за Купата на Германия. Ако тимът наистина успее да се класира за Европа, това ще е истинско чудо, тъй като след 19-ия кръг отборът беше на последно място.

80 хиляди верни фенове по трибуните на "Сигнал Идуна Парк" бяха зарадвани от голове на Невен Суботич (9) и Ерик Дурм (47), които се оказаха напълно достатъчни за победа. Дортмунд оказа сериозен домакински натиск и той бързо даде резултат. “Жълто-черните” откриха резултата в 9-ата минута, когато Суботич засече с глава центриране от корнер на Хенрих Мхитарян и прати топката в мрежата за 1:0. Любопитен факт - всичките 15 попадения на сърбина в Бундеслигата са реализирани след статични положения.

Шест минути по-късно домакините се възползваха от грешка в защитата на Херта, но Мхитарян не успя да уцели вратата и съответно да добави попадение към асистенцията, която записа по-рано.

Дортмунд се настани трайно в противниковата половина, но като изключим един нелош удар на Марсел Шмелцер от дистанция в 27-ата минута и един такъв с глава на Суботич в 33-ата, не успя да сътвори кой знае каква заплаха за съперника.

В играта на гостите от Берлин цареше абсолютен хаос, като те уцелиха вратата за първи път едва в 39-ата минута, а като цяло не показаха нищо запомнящо се и на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 в полза на Борусия.

Второто полувреме стартира фантастично за Борусия, които имаха нужда от 76 секунди, за да вкарат втори гол. Ерик Дурм препарира Томас Крафт с хубав удар в далечния ъгъл на вратата - 2:0 в 47-ата минута след нова асистенция на Мхитарян.

Пиер-Емерик Обамеянг, Шинджи Кагава и компания отново продължиха да пресират здраво съперника и да диктуват темпото на мача, но чистите голови опасности в полето на Томас Крафт отсъстваха.

Херта рядко успяваше да се задържи в половината на Дортмунд, а 15 минути преди края съдията спести изгонване на Фабиан Лустенбергер, който фаулира грубо Мхитарян, но се размина само с жълт картон.

Осем минути преди края Борусия имаше много добра възможност да вкара и трети гол - Кевин Кампъл влезе на скорост в наказателното поле и подаде на непокрития Кагава, който обаче стреля в тялото на вратаря. Топката отскочи и се върна в Кампъл, но и той не успя да я прати във вратата.

Херта продължава да е застрашен от изпадане, като трябва да брани трите си точки дистанция в оставащите мачове с Айнтрахт (Франкфурт) и Хофенхайм. Сезонът в Бундеслигата за играчите на Клоп пък приключва с двубои с Волфсбург и Вердер (Бремен).