Фиорентина се събуди в Италия (видео)

Отборът на Фиорентина прекъсна ужасяващата си серия от четири последователни поражения в Серия "А" с домакинска победа с 3:1 над обречения Чезена в среща от 34-ия кръг на италианското първенство. Йосип Иличич (31 - дузпа и 35) и Алберто Джилардино (56) зарадваха публиката на "Артемио Франки". Алехандро Родригес се разписа за "бяло-черните" гости в 59-ата минута. Флорентинци се изкачиха на петото място, а Чезена на практика няма шансове за оцеляване.

Домакините започнаха силно и след няколко пропуска опитите им се увенчаха с успех. Йосип Иличич, Мохамед Салах и Хуан Мануел Варгас не бяха достатъчно точни в първите 20-ина минути. След половин час игра съдията Даниели Довери отсъди дузпа за "виолетовите", която беше превърната в гол от Иличич. Словенският национал удвои резултата само четири минути по-късно. Той овладя на гърди, финтира защитник и шутира ниско и много точно по диагонала от 17 метра - 2:0.

След почивката двата тима набързо си вкараха по един гол. В 56-ата минута Алберто Джилардино оформи класическа преднина след точно насочване от десет метра. "Деветката" засече ниско центриране отдясно на Ясмин Куртич. Три минути по-късно Алехандро Родригес вкара почетен гол за гостите след асистенция на Грегъри Дефрел.

Следващият мач на Фиорентина е в четвъртък срещу Севиля в 1/2-финална битка в Лига Европа.

Снимка: Getty Images/Guliver