България отпадна от Европейската отборна купа по плажен волейбол за жени

България загуби от Шотландия с 1-2 победи в плей-аута на Група "В" от третия кръг на Европейската отборна купа по плажен волейбол за жени, завърши на последното четвърто място в групата и отпадна от по-нататъшно участие в турнира.

В решаващия златен мач в Баден (Австрия) между първите двойки на двете страни, Ася Динова и Светла Ангелова отстъпиха с 1:2 (13:21, 24:22, 12:15) пред Лин Бийти и Мелиса Каутс за 50 минути, след като по-рано вчера следобед Бийти и Каутс победиха Диана Малинова и Теодора Симеонова, а Динова и Ангелова разгромиха втората двойка на Шотландия Кейти Барбър и Джилиън Лайъл. Във втория гейм пясъчните "лъвици" успяха да стопят солидно изоставане, да обърнат резултата и да наложат волята си в добавеното време. Динова и Ангелова бяха на път да повторят този подвиг и в последвалия тайбрек, но този път успяха да намалят голямото изоставане в точките само до две, преди Бийти и Каутс да затворят срещата при 15:12.  Между другото, Лин Бийти е по-известна с факта, че беше капитан на националния отбор на Великобритания по волейбол в зала по време на участието му на Олимпийските игри в Лондон 2012.

За четвъртото си място всяка от четирите български националки получава по 56 точки за европейската ранглиста. Днес е последната среща от групата в Баден. В нея Шотландия и Украйна ще премерят сили, за да разпределят второто и третото място в крайното класиране, макар че и двата състава са вече сигурни участници в четвъртия кръг от Европейската отборна купа през август и септември тази година. Победителят от групата Русия пък се класира директно за петия кръг догодина.