България загуби от Украйна на Европейската отборна купа по плажен волейбол

Женският национален отбор на България по плажен волейбол очаквано загуби първата си среща в Група "В" от третия кръг на Европейската отборна купа по плажен волейбол за жени. Тази сутрин на Щрандбад в Баден пясъчните "лъвици" отстъпиха с 0-2 победи пред силния тим на Украйна.

Първи на корт 2 излязоха втората двойка на България Диана Малинова и Теодора Симеонова и първата двойка на Украйна Елизавета Сулима и Даря Удовенко. Новосформираният тандем от Марица (Пловдив) направи своя дебют с поражение – 0:2 (11:21, 11:21), оформено след 29 минути игра. Веднага след тях, първата двойка на България Ася Динова и Светла Ангелова също не успя да вземе гейм срещу втората двойка на противника Инна Махно и Ирина Махно и след 27 минути на пясъчния корт загуби с 0:2 (11:21, 16:21).

Това означава, че България трябва да търси задължителна победа в плей-аута този следобед, тъй като загубилият срещата им с Шотландия ще напусне надпреварата, а победителят ще си осигури участие в четвъртия кръг. Тази сутрин шотландките също не успяха да вземат гейм от срещата си с Русия.  Най-напред вторият тим на Шотландия Кейти Барбър и Джилиън Лайъл бе разгромен от първата двойка на противника Мария Прокопиева и Екатерина Съйрцева с 0:2 (4:21, 6:21), а после британките Лин Бийти и Мелиса Каутс отстъпиха с 0:2 (11:21, 16:21) пред Евгения Уколова и Екатерина Брилова.

Срещата България - Шотландия започва в 15,50 часа българско време на корт 2, като първи на пясъка ще излязат Динова и Ангелова и Барбър и Лайъл. По същото време на централния корт Русия и Украйна ще влязат в директна битка за първото място в групата.