И на 36 г. Пеев наказва руските грандове (видео)

Неостаряващият Георги Пеев вкара гол за изключително важната домакинска победа на Амкар с 2:0 над Динамо (Москва) в отложена среща от 10-ия кръг на руското първенство. Бившият национал на България се разписа от дузпа в 23-ата минута, а девет минути по-късно съотборникът му Александър Коломейцев направи 2:0.

Този успех дава шанс на тима от Перм да се спаси от изпадане, като пет кръга преди края е само на 2 пункта от директното оцеляване. Отборът е в отлична серия от три победи в последните си четири срещи, докато днешната загуба лиши Динамо от възможността да се изравни по точки с третия ЦСКА (Москва)

За Пеев това е трето попадение за Амкар от началото на сезона. Феновете се надяват той да задържи добрата си форма и в оставащите сблъсъци с Локомотив (Москва), Краснодар, Кубан, Зенит и Спартак (Москва).

Заедно с Пеев като титуляр започна и Петър Занев, а третият българин в клуба - Захари Сираков, се появи като смяна в последната минута.