Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Юве тресна Фиорентина, да влиза Реал Мадрид

Италианският шампион Ювентус би един от най-трудните си противници на Апенините Фиорентина с 3:2 в генерална репетиция преди полуфинала в Шампионската лига с Реал Мадрид. В играч на мача се превърна голаджията Карлос Тевес, който мушна две попадения тази вечер. Срещата можеше да има и друг изход, ако при 2:1 "виолетовите" не бяха пропуснали дузпа. Победа на Лацио в Рим над Парма отложи с няколко дни шампионските празненства на "бяло-черните", които и през този сезон са с класи над останалите отбори в калчото.

Юве започна срещата на слаби обороти, но в течение на нея играчите на Масимилиано Алегри налучкаха ваксата. Направи впечатление, че трибуните на "Ювентус Стейдиъм" не бяха пълни до краен предел, като вероятно верните тифози на "бианконерите" пазят силите и парите си за сблъсъка с Мадрид. Партньор на Тевес в атаката на тима бе Фернандо Йоренте, който изнесе добър мач.

Фиорентина поведе в резултата от дузпа в 33-ата минута, свирена за фаул на Андреа Пирло на границата на наказателното поле. Ветеранът претендираше, че Лука Банти е сбъркал в отсъждането си, но повторенията показаха, че нарушението не бе извън пеналта. Със страхотен шут капитанът на гостите Гонсало Родригес не даде шанс на Джанлуиджи Буфон, но по-късно бранителят разбра, че най-добре се смее този, който се смее последен.

180 секунди след гола на "Ла Виола" шампионите изравниха. Пирло качи топката на главата на Йоренте след леко спорен фаул отляво и Цар лъв направи 1:1. В края на полувремето Патрис Евра намери Тевес и с чудесно изпълнение с глава аржентинският голмайстор матира вратаря Нето - 2:1, а Карлитос зарадва феновете и с радостта си. Нападателят "посвири" на въображаема виола, а се знае, че във Флоренция не обичат рекордьора по титли в калчото.

Шансът за Фиорентина дойде в 67-ата минута, когато Банти отсъди втора дузпа за отбора на Винченцо Монтела. Джорджо Киелини ритна Хоакин и съдията правилно посочи бялата точка. Този път обаче Родригес показа неточен мерник и прати топката покрай вратата, с което пропусна да изравни. Скоро след това Тевес се изстреля по дясното крило и с премерен удар в далечния ъгъл реши всичко - 3:1! Това бе гол №20 за южноамериканеца през сезона в шампионата на Италия. В 90-ата минута Йосип Иличич препарира Джиджи Буфон с чудесен удар от фаул за крайното 3:2 за Юве.

Победата днес доближи максимално състава на Алегри до четвърта поредна титла, като сега пред "зебрите" стои най-големият тест за годината. Той е отвъд пределите на Серия "А" и носи името Реал Мадрид. Фиорентина пък ще концентрира сили за предстоящия полуфинал в Лига Европа срещу Севиля.