Интер сломи деветима от Удинезе, Подолски герой за "нерадзурите", Ди Натале с исторически гол (видео)

Отборът на Интер надви с 2:1 като гост Удинезе в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Гостите от Милано играха дълго време с двама души повече на терена, тъй като Маурицио Домици от Удинезе бе изгонен още в края на първото полувреме, а в началото на втората част и Емануел Баду пое преждевременно към съблекалните. Мауро Икарди (48-дузпа) и Лукас Подолски (66) вкараха головете за "нерадзурите", а за Удинезе точен бе ветеранът Антонио Ди Натале (50). Попадението на Ди Натале е с историческа стойност, защото е под №205 за 37-годишния голаджия в Серия "А". По този начин той изравни Роберто Баджо и двамата заемат шеста позиция в класацията на най-добрите реализатори в историята на Серия "А". Голът на Подолски пък бе първи за него с фланелката на Интер.

В класирането Интер заема седма позиция с 48 точки и се доближи до петата, на която в момента се намира Сампдория с 50 точки. Удинезе е 13-и с 38 точки и може да бъде спокоен за оставането си в италианския елит.

В 30-ата минута Ернанес имаше чудесен шанс да изпрати топката в мрежата зад Орестис Карнезис, но бразилският халф стреля с глава право в средата на вратата, където се намираше стражът на Удинезе.

В 40-ата минута тимът на Удинезе остана с 10 души на терена. Защитникът Маурицио Домици получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.

В последните секунди на първата част Ернанес имаше прекрасна възможност да даде аванс на "нерадзурите" в резултата, но не успя да преодолее Карнезис от съвсем близко разстояние.

Три минути след началото на второто полувреме реферът Джанлука Роки отсъди дузпа в полза на Интер, след като прецени, че Данило е извършил нарушение срещу Матео Ковачич. Мауро Икарди превръна дузпата в гол и даде аванс на гостите от Милано.

Въпреки че вече бяха с човек по-малко на терена, домакините стигнаха до светкавично изравняване на резултата. В 50-ата минута Алан Маркес подаде на Антонио Ди Натале, ветеранът се освободи майсторски от отбраната на гостите и с прецизен удар не остави шансове за реакция на словенския страж Самир Ханданович - 1:1.

В 58-ата минута аржентинският нападател на гостите Родриго Паласио пропиля прекрасен шанс за гол след подаване отляво, неуспявайки да преодолее Карнезис.

Секунди след това Емануел Баду бе изгонен от игра за невъздържано поведение и футболистите на бившия наставник на Интер Андреа Страмачони останаха с девет души на игрището.

В 66-ата минута Интер отново излезе напред в резултата. Появилият се буквално секунди по-рано в игра Лукас Подолски опъна мрежата зад Карнезис с мощен шут, който стражът не успя да отрази.

До края на срещата играчите на Роберто Манчини не успяха да вкарат трети гол, с който да сложат край на интригата в двубоя и едва не бяха наказани за това. Всъщност, в 88-ата минута Икарди изпрати топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради засада.

В добавеното време, в рамките на секунди, футболистите на Удинезе имаха три много добри възможности за 2:2, но не успяха да се възползват от тях и Интер измъкна трите точки от "Фриули".