Реал на 2 т. от Барселона след голово шоу на "Балаидос" (видео + галерия)

Реал Мадрид съкрати на 2 точки аванса на Барселона на върха в Примера, след като победи с 4:2 при гостуването си на негостоприемния терен във Виго на местния Селта в двубой от 33-ия кръг. Двата тима сътвориха истинско голово шоу, като си отбелязаха шест  гола, а опасните атаки се редуваха една след друга.  С два гола за Реал се отчете Хавиер Ернандес - Чичарито, който продължава успешната си серия и след като помогна на тима си да преодолее Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига през седмицата.

Първото попадение в мача беше за домакините, като негов автор стана Нолито в 9-ата минута, след като преодоля като на парад разсеяната отбрана на гостите от столицата. Фабиан Ореяна подаде към Нолито, който премина през Даниел Карвахал и Тони Кроос, след което прекара топката между краката на Рафаел Варан и я изпрати във вратата на Икер Касияс.
Реал диша във врата на Барселона след 4:2 над Селта
Мадридчани се мобилизираха и бързо върнаха равенството чрез Тони Кроос в 16-ата минута, който завърши атака, започната от Кристиано Роналдо. Минута по-късно Хавиер Ернандес беше изведен сам пред вратаря на Селта, но Серхио Алварес успя да отбие топката от краката на мексиканския нападател.

В 24-ата минута обаче Алварес беше безпомощен, след като Ернандес простреля вратата му отблизо, възползвайки се от подаване на Хамес Родригес. Обратът не сломи играчите на домакините, които много бързо върнаха равенството чрез Санти Мина само четири минута по-късно, който засече отбилата се от страничната греда топка.

Реал също удари греда в 40-ата минута след атака на Роналдо, но нямаше друг играч на Реал, който да я засече. Две минути преди края на редовните 45 минути Реал излезе напред в резултата чрез Хамес Родригес, който беше изведен пред наказателното поле от Кристиано Роналдо, стреля и след рикошет топката попадна в мрежата на домакините.

Вторите 45 минути също започнаха с открита игра и от двата отбора, като първо Селта имаше възможност да отбележи, но не успя. Малко по-късно Санти Мина пробва да прехвърли Касийяс, но топката не намери вратата. Последва възможност пред Фабиан Ореяна, но защитник на Реал блокира топката. Реал отвърна с контраатака и удар на Иско, който беше отразен. В 54-ата минута отново Иско беше в центъра на събитията, след като топката попадна у него в наказателното поле след рикошет при изстрел на Роналдо. Младият испански футболист обаче не успя да преодолее вратаря на Селта.

В 61-ата минута Реал можеше да увеличи преднината си след великолепна акция на Кристиано Роналдо, който изведе Хавиер Ернандес сам пред вратаря, но мексиканецът не успя да отправи точен изстрел и топката прелетя над вратата.
В 68-ата минута централният защитник на Реал Серхио Рамос почти от центъра успя да отправи точно подаване към Хавиер Ернандес в наказателното поле и този път мексиканецът не сгреши и направи резултата 4:2.

Две минути преди края Касийяс показа класа, като отрази силен удар на Нолито. Финалът на срещата ще се запомни с нервите на терена и контузията на Тони Кроос, който се строполи на терена след удар коляно в коляно с играч на Селта.

Със спечелените три точки Реал събра 79, докато лидерът Барселона има 81. Селта остана на 10-а позиция с 42. До края на шампионата остават пет кръга.