Верона бие, Лука Тони вече е №1

Отборът на Верона победи Сасуоло с 3:2 в мач, който ще се помни най-вече заради името на Лука Тони. Ветеранът наниза два гола във вратата на гостите, с което стана реализатор №1 за "джалоблу" в Серия "А" с 37 попадения. Досега нападателят имаше 35 гола за Верона в италианския елит, като делеше първото място с датската легенда Пребен Елкер - Лудия кон, който е част от шампионския състав от 1985 г.

Двубоят започна с попадение на Хуанито в 30-ата минута, но скоро след това Вангелис Морас изравни с автогол. В средата на второто полувреме дойде рециталът на Тони, който направи 3:1 с точни изстрели в 63-ата и 71-ата минута. В заключителните секунди Антонио Флоро Флорес оформи крайното 3:2 за домакините. Трябва да се отбележи, че от самото начело отборът на Андреа Мандорлини остана с човек по-малко, след като вратарят Рафаел получи директен червен картон.