Тъмни облаци над Хановер след загуба от Хофенхайм

Тимът на Хофенхайм надви с 2:1 като гост Хановер 96 в среща от 30-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Още в първата минута гостите от Хофенхайм излязоха напред в резултата. Автор на попадението бе Антони Модест след асистенция на Роберто Фирмино. Френският нападател бе в явна засада при гола, но това не беше отчетено от съдиите.

В 23-ата минута Тобиас Щробъл от Хофенхайм извърши нарушение в наказателното поле срещу играч на Хановер и реферът Гюнтер Перл посочи бялата точка. Ларс Щиндъл не сбърка и превърна дузпата в гол за 1:1.

В 33-ата минута Щробъл бе много близо до това да върне аванса на Хофе в резултата, но гредата му попречи да вкара втория си гол в срещата след удар с глава.

Гостите се пребориха за победата с късен гол на резервата Свен Шиплок. В 83-ата минута Шиплок се възползва по най-добрия начин от центриране на Адам Салай и с глава изпрати топката в противниковата врата.

В класирането Хофенхайм е седми с 40 точки, докато Хановер е 15-и с 29 точки и е все по-близо до зоната на изпадащите, тъй като е само на точка пред 16-ия Хамбургер ШФ.